Św. Mikołaj w „Naszym Domu”

Niezmiennie w okresie przedświątecznym naszą placówkę odwiedzają Dobre Anioły, które chcą sprawić aby nasze dzieci były szczęśliwe. W imieniu wychowanków „Naszego Domu” SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za ofiarowane nam prezenty z okazji dnia św. Mikołaja oraz świąt Bożego Narodzenia. Paczki które otrzymały nasze Dzieci to efekt przedświątecznych akcji zorganizowanych przez naszych przyjaciół, dobroczyńców – ludzi którzy dzielą się z innymi. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wymienionym i niewymienionym, przede wszystkim zaś:

– Fundacji PKO Banku Polskiego, dzięki którym 01.12.2019 r. na nasze dzieci w Zamościu czekały – Śpiew, zabawa, przygotowywanie ozdób choinkowych, przedstawienie oraz wizyta świętego Mikołaja. I oczywiście moc prezentów!

– Dnia 06.12.2019 r. podopieczni gościli Mikołaja któremu w przygotowaniach przy robieniu prezentów pomagała pani Agnieszka Wójcik z Siedlisk wraz z całą rodziną. Dzieci zostały hojnie obdarowane, chyba były bardzo grzeczne bo prezentów dostały co nie miara!

– Kadrze 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego z Dęblina którzy 12.12.2019 r. gościli w naszej placówce Nasi Dobroczyńcy i Przyjaciele odwiedzili nas obdarowując naszych wychowanków prezentami. Dzięki ich hojności zostały spełnione świąteczne marzenia naszych dzieci, dzięki którym na ich twarzach pojawiły się uśmiechy radość. W imieniu dzieci naszej Placówki dziękujemy wszystkim Żołnierzom i Pracownikom, którzy przyczynili się do sprawienia tak wielkiej radości.

– 22.12.2019r. Ks. Waldemarowi Taracha proboszczowi oraz prezesowi OSP w Rogóźnie Strażakom, młodzieży i wszystkim którzy przyczynili się do tego aby nasi wychowankowie otrzymali wspaniałe: przybory szkolne, odzież szczególnie piżamy, słodycze itp. dary.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIKOŁAJOM, DZIĘKI KTÓRYM NASI WYCHOWANKOWIE ZOSTALI TAK HOJNIE OBDAROWANI WSPANIAŁYMI PREZENTAMI CO DAŁO IM WIELE SZCZĘŚCIA I RADOŚCI.

Uroczystość św Józefa

Dnia 19 marca obchodziliśmy uroczystość św. Józefa. W naszym gronie świętowaliśmy imieniny księdza kapelana. Była to również okazja do wykazania się naszymi talentami aktorskimi i tanecznymi. Akcent artystyczny pt. „Samotny bo nie kochany”. W tym dniu wdzięczną pamięciom ogarnialiśmy szczególnie o tych, którzy wspierają nas materialnie, finansowo i duchowo. Wszystkich naszych darczyńców i ofiarodawców polecaliśmy opiece św. Józefa.

Czas na odpoczynek – ferie zimowe 2019.

Dzięki naszym sponsorom kilkunastu wychowanków wyjechało do Zakopanego – Dom wypoczynkowy u JĘDRKA oraz do Murzasichle Ośrodek „U Ziomka” dofinansowanie z KRUS-u. Pozostali wychowankowie mieli organizowane wyjazdy, wycieczki do kona, do fiku – miku, na basen. Każdy znalazł coś dla siebie.

Taniec

W styczniu wychowankowie naszych placówek wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz dwóch dziewczynek niepełnosprawnych. Wystąpiły z układem tanecznych w Krasnostawskim Domu Kultury. Ogromne przeżyci, radość, satysfakcja i wiele emocji. Kurs tańca w naszym domu rozpoczął się od listopada i trwa cały czas a prowadzi go Pani Żaneta Woźniak. Wychowankowie zdobywają coraz więcej umiejętności, rozwijają swoje talenty taneczne i inne.


Podziękowania

Dziękujemy Firmie Samsung Electronics Polska za zorganizowanie akcji „Funkcja Dobroczynności”, w której otrzymaliśmy karty podarunkowe. Placówka została doposażona w sprzęt do zabaw sportowych oraz artykuły do pokoi i łazienek.


Świeta

W okresie Świąt Bożego Narodzenia spotkało nas dużo różnych niespodzianek. Wychowankowie byli obdarowywani darami przez ludzi i różne instytucje. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie dary serca.

Wspólna wigilia społeczności domu w Tuligłowach wraz z zaproszonymi gośćmi była wielką radością.

Zaszczycił nas swoją obecnością nowo wybrany Starosta Krasnostawski Pan Andrzej Leńczuk, byli również obecni pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie. Wśród zaproszonych były osoby, które wspomagają naszą działalność w naszej codzienności, a także żołnierze z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego z Dęblina – nasi przyjaciele.

Nasi wychowankowie wraz z siostrami Służebniczkami i wychowawcami przygotowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Przy wspólnym śpiewaniu kolęd łamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.

Goście, jak trzej królowie przywieźli ze sobą dary, którymi sprawili dzieciom dużo radość.

Za wszystkie jesteśmy ogromnie wdzięczni i zapewniamy o naszej modlitwie

Zakończył się rok 2018 a było w nim dużo różnych i wspaniałych rzeczy, niespodzianek, wspólnych wyjazdów, wysiłków w podejmowaniu nowych wyzwań. Zdobywanie wiedzy, nowych doświadczeń, rozwijanie zainteresowań. Kadra wychowawczo-pedagogiczna wspierała wychowanków w powyższych zadaniach.


Grudzień

Od grudnia 2018 r. nasz Placówka uczestniczy w Programie pod nazwą „Żółty Talerz”, mający na celu dopełnienie i rozszerzenie oferty żywieniowej dzieci i młodzieży.


6 grudnia

Dzień 6 grudnia 2018 r. to dzień szczególnej radości dla dzieci. Na ich twarzach malowały się piękne uśmiechy. Najpierw trochę niepewności gdy pojawił się św. Mikołaj a potem radość, radość i jeszcze raz radość. Św. Mikołaj przynosi prezenty posługując się dobrymi ludźmi. Dzieci zostały obdarowane pięknymi prezentami, wspaniałymi paczkami zawierającymi: słodycze, przepiękne zabawki, owoce, słodziutkie pluszaki przygotowanymi przez:

– Panią Agnieszkę Wójcik z Siedlisk wraz z całą rodziną
– Ochotniczą Straż Pożarną w Ostrzycy wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z dokonanej zbiórki wśród mieszkańców w miejscowościach – Ostrzyca, Kol. Tarnogóra, Mchy, Ostrówek.
Serdecznie dziękujemy za wrażliwość serca i okazaną nam dobrość.

Za miłe, słodkie niespodzianki dziękujemy:
– Hurtowni DEKOL Krasnystaw,
– Państwu Irenie i Krzysztofowi Smyk
– Uczniom kl. I-III Szkoły Podstawowej w Małochwieju wraz z Panem Dyrektorem Andrzejem Jesionowskim i Panią Danutą Berbeć.


Pomóż dzieciom przetrwa zimę

Dnia 25 listopada 2018 r. odbyła się kolejna Akcja „Pomóż Dzieciom przetrwać zimę”. Pani Agnieszka Lipa zorganizował sztab akcji, w której udział brali Ochotnicza Straż Pożarna z terenu parafii Siedliska oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich. Zbiórka zwłaszcza ziemiopłodów, jabłek odbyła się w miejscowościach należących do parafii Siedliska. Bardzo dziękujemy wszystkim, za okazaną nam dobroć i hojność serca.


100 lat NIEPODLEGŁOŚCI uczciliśmy wspólnie w Tuligłowach.

Bł. Edmund Bojanowski założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz patron Placówki Nasz Dom w Tuligłowach był wielkim patriotą. On uczył swoje duchowe córki jak wychowywać mają dzieci uczęszczające do ochronek. Jak uczyć dzieci patriotyzmu, miłości do Ojczyzny. Żył w trudnych politycznie czasach, widziała cierpienie swojej Ojczyzny. Rozumiał, że „drzewo życia narodowego, własnym spróchnieniem wątłe, a burzą zwalone, postawić się z powrotem nie da, lecz musi się od korzeni odrodzić”. Dlatego szczególną troską otoczył dzieci, widząc w nich szansę na nowe, lepsze jutro, bo jak mówił: „Od dzieci trzeba zacząć odrodzenie ludzkości”. Kochał Polskę i tej miłości uczył, w pełni zawierzając jej losy Miłosiernemu Bogu.

Wszyscy wychowankowie od najmłodszych do najstarszych mieli biało-czerwone balony oraz chorągiewki. Razem odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Starsi wychowankowie wzięli udział również w marszu niepodległości w Krasnymstawie.


Podziękowania

Bardzo dziękujemy za dary od naszych Przyjaciół – ŻOŁNIERZY I PRACOWNIKÓW 41 BAZY LOTNICTWA SZKOLNEGO W DĘBLINIE ORAZ WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW WOJSKA w Dęblinie.


Urodziny

Świętujemy urodziny naszych wychowanków. Oczywiście tort, na nim świeczki do zdmuchnięcia, smakołyki, składanie życzeń i oczywiście prezenty i niespodzianki a także zabawa.


Wycieczka do ZOO

Wspaniała wycieczka do zoo. Miło spędziliśmy czas. Zwierzątka są bardzo fajne, można je pooglądać ale niektórym lepiej nie wchodzić w drogę.


Wakacyjne wyjazdy, atrakcje i wypoczynek 2018

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ich zorganizowania dla naszych dzieci i młodzieży.

Dziękujemy Fundacji ONICA z Warszawy za sponsorowanie wyjazdu do naszej stolicy,  pobytu w Centrum Kopernika w Warszawie, wspólnego wyśmienitego obiadu, zwiedzanie Stadionu PGE Narodowego. To był wspaniały dzień.


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Jeszcze tylko odebranie świadectw i czas na wakacje.


Atrakcje


Chrzest czyli wstąpienie do Wspólnoty Kościoła św.


Dzień strażaka w Dęblinie


Pierwsza Komunia Świeta z naszego domu


Dzień dziecka


Wigilia

Wspólna wigilia Bożego Narodzenia wychowanków Placówek wychowawców i sióstr. Towarzyszyła nam atmosfera wzajemnej życzliwości, ciepła i radości.


Dnia 14 listopada 2017 r.

świętowaliśmy urodziny i imieniny Patrona Placówki Nasz Dom oraz odchodziliśmy dzień pracownika socjalnego.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w naszej kaplicy, którą odprawił ks. Bp Józefa Wróbel wraz z naszym ks. Kapelanem Józefem. Wszyscy wychowankowie wraz z wychowawcami, pracownikami, siostrami Służebniczkami i zaproszonymi gośćmi. Polecaliśmy Panu Bogu wszystkie nasze intencje oraz intencje wszystkich naszych Przyjaciół i Darczyńców. Wychowankowie placówki wykonali część artystyczną pt. „Ważne daty w kalendarzu” Na Pamiątkę każdy otrzymał drobny upominek z  myślą Edmunda Bojanowskiego oraz krówki edmundówki.

Na urodzinach nie zabrakło również torta, który wszystkim bardzo smakował.
Dziękujemy za obecność, życzenia i prezenty:
41 Bazie Lotnictwa Szkolnego z Dęblina,
Panu Staroście Henrykowi Czerniejowi,
Panu Dyrektorowi  PCPR oraz Panom Krzysztofowi Mazurkowi i Henrykowi Podolakowi,
Przedstawicielom  Pani Poseł Teresy Hałas
Siostrze Wikarii Małgorzacie Ochęduszko.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.


Dnia 13 października 2017 r.

Pani Prezes Fundacji ONICO wraz z Panią Menager ds. Fundacji odwiedziły Placówkę „Nasz Dom” i przywiozły wypełnionym po sufit swoim samochodem różne dary dla wychowanków.  Na stronie Fundacji ONICO napisano: „Podarowaliśmy dzieciakom mnóstwo ubrań, butów, kosmetyków, ręczników, pościeli, a nawet DWA ROWERY! Mamy nadzieję, że wszystkie te rzeczy będą służyły dobrze. Jest to naprawdę niezwykłe miejsce w którym Siostry bardzo troszczą się o swoich podopiecznych, aby żyło im się jak najlepiej”.

Wychowankowie bardzo dziękują za prezenty, za trud włożony w zakup tych darów oraz za przyjazd do nas. Serdecznie dziękujemy.


Z życia  Placówki „Nasz Dom” w Tuligłowach w 2017 r.:

wspólne grillowanie na zakończenie roku szkolnego, z okazji Dnia Dziecka, świętujemy urodziny, cieszymy się z  uroczystości: Chrzest św. i Pierwsza Komunia św.


Dom w Tuligłowach pięknieje a to dzięki różnym sponsorom i darczyńcom.  Na zdjęciach widoczne jest wyremontowane wejście do budynku.


Wakacje 2017 r.

Wspaniały czas wakacje dzieci spędzały na różnych wyjazdach: w górach, w Warszawie, w Firleju różne krótkie wyjazdy. Dziękujemy Caritas Lubelska za przyjęcia naszych wychowanków do Firleja. Serdeczne podziękowanie składamy również Panu Ryszardowi Kogutowi – PKN Orlen Krasnystaw za sponsorowanie wyjazdów.


Prosba

Obecnie Placówka „Nasz Dom” w Tuligłowach ma nieco trudniejszą sytuację finansową. Jeśli ktoś chciałyby podzielić się darem serca to bardzo o to prosimy. Chętnie przyjmiemy ofiarowaną nam pomoc w postaci np.: napoje, owoce, słodycze, żywność, środki czystości, czy sprzęt AGD, pampersy, środki higieniczne itp.

Zbieramy również fundusze na wyjazd dla dzieci w wakacje. Za każdy dar będziemy bardzo wdzięczni.


Dnia 6 kwietnia. 2017

Zbliżają się wspaniałe Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W okolicach świąt bardziej otwierają się ludzkie serca spieszące innym z pomocą. Nasza Placówka też tego doświadcza.

Dnia 6 kwietnia. 2017 r. odwiedzili nas żołnierze z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Tym razem I Turnus Służby Przygotowawczej – 8 osób. Przywieźli dzieciakom dużo słodyczy. Bardzo wszystkim żołnierzom biorącym udział w zbiórce słodyczy dziękujemy, a szczególnie Dowódcy Kompanii – por. Mirosławowi Rzepce.


Poprawa warunków lokalowo-bytowych

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Caritas Polska, że po raz kolejny przyszła nam z pomocą by poprawić warunki lokalowo-bytowe naszych wychowanków. Dzięki wsparci finansowemu w dwóch pokojach położono panele podłogowe oraz wstawiono drzwi p/poż – wejście na grupę usamodzielnienia.

Dziękujemy z całego serca, że nasi wychowankowie mają pokoje przytulne, estetyczne, wpływające na dobre samopoczucie oraz zachęcające do utrzymania w nich porządku.


Ferie zimowe 2017r.

Wychowankowie naszych Placówek w Tuligłowach w liczbie 10 – cioro, dzięki Caritas Lubelskiej mogło spędzić kilka dni ferii w Dąbrowicy. Dzieci były bardzo zadowolone, bardzo cieszyły się z wyjazdu.

Trzy wychowanki kilka dni w czasie ferii przebywały w Warszawie. Wzięły udział w apelu poległych w miejscu śmierci Romualda Traugutta.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Caritas Lubelskiej oraz Panu Prezesowi Orlen Krasnystaw Ryszardowi Kogutowi za pomoc finansową przeznaczoną na ferie dla dzieci.


Dnia 6 stycznia

W Święto Objawienia Pańskiego odbyła się kolęda. Ksiądz kapelan Józef poświęcił wszystkie pokoje dzieci i pomieszczenia, które są do ich dyspozycji. Wszyscy radośnie przy śpiewie kolęd, modlitwie towarzyszyliśmy księdzu prosząc Pana Boga o błogosławieństwo naszych pokoi i Placówek.Dnia 21.12.2016 r.

Jasełka Bożonarodzeniowe w Tuligłowach w wykonaniu wychowanków i wychowawców naszych Placówek oraz wspólna wieczerza wigilijna wraz z dziećmi, siostrami zakonnymi, pracownikami i przybyłymi gośćmi.

Żołnierze i pracownicy z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie to jak „Rodzina” dla Naszego Domu w Tuligłowach jak co roku tak i w tym przybyli do nas, by razem z nami świętować najpiękniejsze, najbardziej rodzinne święta w całym roku. A także aby obdarować wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Bardzo serdecznie za nie dziękujemy.

Zaszczycił nas również swoją obecnością Pan Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, który obdarował dzieci słodkim upominkiem i skierował do wszystkich  słowa wdzięczności i życzeń.

W świętowaniu udział wzięli również – Dyrektor PCPR – u w Krasnystawie Pan Waldemar Fedorowicz,  Pan Henryk Podolak pracownik PCPR, Pan Grzegorz Lipa – radny powiatu Krasnostawskiego wraz z małżonką oraz Pan Grzegorz Piła – Prezes Firmy Auto-komplet II.

Nie wszyscy zaproszeni goście mogli wziąć udział w naszych uroczystościach ale odwiedzili nas wcześniej i przekazali dary dla naszych placówek.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwość, za dobroć serca, za wszelką pomoc i wsparcie materialne finansowe i składamy najserdeczniejsze życzenia.

A oto nasi Darczyńcy, którzy na Gwiazdkę w roku 2016 nie zapomnieli o naszych wychowankach i złożyli nam swoje dary:

– Pan Ryszard Kogut Prezes Orlen Krasnystaw
– Państwo Dorota i Sławomir Zakrzewscy – Firma Aurum w Krasnymstawie
– Państwo Irena i Krzysztof Smykowie
– OSM Krasnystaw
– OSM Piaski
– Nadleśnictwo Krasnystaw
– Hurtowania Dekol
– Piekarstwo, Wyroby Cukiernicze „Grela”
– Zakład Cukierniczo-Piekarniczy „Kawa”
– Pracownicy z firmy Miropasz z Panem kierownikiem Grzegorzem Korabem.
– Pracownicy Banku Polskiego Oddział w Krasnystawie z Dyrektorem  Panem Norbertem Rybińskim.


Święty  Mikołaj w Tuligłowach ze Świdnika

(Tuligłowy 2016)

Jest  raz w roku taki piękny dzień, w którym znika z twarzy smutku cień, To Mikołaj święty przychodzi i miłe prezenty wszystkim przynosi.

Do nas przybył ze Świdnika też,  nasze serca rozradowały się.  Uśmiechnięci powitamy Was w ten Mikołajowy , adwentowy czas.

A kto pytam  –  Mikołajem jest?   Kto nam okazał życzliwości gest.?  Oto Młodzież  otwarła serca,  a szlachetny przykład  dała Dyrekcja.

My pragniemy swoją wdzięczność  dać, radość, uśmiech najpiękniejszy słać. Dwie siostrzyczki posprzeczały się, każda  z nich uściskać naszych gości chce.

Już są w akcji przepychają się  „ Ja chcę pierwsza , ja nie puszczę cie. Jam jest młodsza  bardzo proszę cię, a ja jestem starsza więc  nie puszczę cię.

Do tej kłótni trzeci miesza się.  „ O siostrzyczki nie sprzeczajcie się pójdźmy razem poprowadzę was, byśmy z życzeniami zdążyły na czas.

Dobrze , zgoda, ale problem mam, ja od siebie piękny prezent dam. O nie nigdy, ja nie zgadzam się, ja jestem najmłodsza ty ustąpić chciej.

O Siostrzyczki  kończcie sprzeczkę  swą,  dla Dyrekcji dwa prezenty są. Ela Pani miły prezent da, a ty Kasiu Panu też od siebie dasz.

Już siostrzyczki w wielkiej zgodzie są, z prezentami wspólnie pobiegną. Jak cudownie wydarzyło się  gościmy  z młodzieżą drogą Dyrekcję.

Ty siostrzyczko pójdziesz z nami wraz, ty buziaka słodziutkiego dasz. Damy dary nasze w podzięce i za wasze serca , serca dziecięce.

Łask  obficie niechaj daje Bóg,  zdrowiem darzy i usuwa trud.  W Nowym Roku sukcesów  wiele,  dla  Waszej młodzieży  w świdnickiej szkole.


Święty Mikołaj z I Liceum Ogólnokształcącego ze Świdnika

Jest raz w roku taki piękny dzień, w którym znika z twarzy smutku cień, to Mikołaj święty przychodzi i miłe prezenty wszystkim przynosi zwłaszcza dzieciakom.

Dnia 9 grudnia 2016 r. Święty Mikołaj z I Liceum Ogólnokształcącego ze Świdnika w Placówce w Tuligłowach. Dzieciaki wraz z s. Stanisławą, Siostrami i wychowawcami przygotowały miłą niespodziankę, wręczyły drobne upominki i zafundowały skromny słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy  DYREKCJI oraz MŁODZIEŻY za zorganizowanie wspaniałych, niebieskich paczek z okazji  św. Mikołaja obfitujących w zabawki, słodycze, środków czystości oraz odzież. – wdzięczne dzieciaki wraz z dyrekcją.


Pomóż dzieciom przetrwać zimę

Dnia 20.11.2016 r. odbyła się akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Jak co roku tak i w tym,  Sztab Pani Agnieszki Lipy z Miejscowości Siedliska Drugie wraz ze Straż Pożarną, młodzieżą ze Szkoły w Siedliskach drugich i mieszkańcami całej Parafii zorganizował zbiórkę płodów ziemi i artykułów spożywczych  dla naszej Placówki Nasz Dom w Tuligłowach.

Bardzo dziękujemy za dar serca, poświęcony czas i poniesiony trud.


Koniec roku szkolnego

Koniec roku szkolnego 2015/2016, to wspaniała sprawa, a więc super zabawa. Na placu pojawiły się dmuchane: zjeżdżalnia i wspinaczka i oczywiście coś do zjedzenia: słodka wata – palce lizać, frytki i napoje.


Dzień Dziecka 2016

Z okazji Dnia Dziecka, nasze Placówki w Tuligłowach zaszczyciła swoją obecnością Pani poseł  Teresa Hałas wraz ze swoją sekretarką. Odbyło się wspólne, radosne spotkanie. Dzieci zaprezentowały spontaniczny program taneczny oraz inne zabawy.

Dowództwo i żołnierze 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, obdarzyli wychowanków upominkami z okazji Dnia Dziecka i nie tylko. Zakupili również dla dzieci torby na wyjazdy na kolonie, plecaki, piłki sportowe i dużą ilość słodyczy. Wspaniałym prezentem jest telewizor, który rozpakowywali żołnierze wraz z przedstawicielami wychowanków. Znalazł on miejsce wśród nowych mebli na jednej ze świetlic naszej Placówki. W tej świetlicy również znajduje się wieża od wojska.

Za te wszystkie dary bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy tylko dobrych lotów tak w powietrzu jak i w awansach.


22 maja 2016

Dzień 22 maja 2016 r. – nadzwyczajni goście naszych Placówek w Tuligłowach:  Przełożona Generalna naszego Zgromadzenia wraz ze swoimi asystentkami oraz Przełożone czterech Polskich Prowincji wraz z asystentkami. Większość z sióstr gościła w domu w Tuligłowach po raz pierwszy. Wszystkie siostry podziwiały warunki i atmosferę panującą w domu. Dzieci pod  opieką s. Stanisławy przygotowały program artystyczny, na który składały się: tańce, inscenizacja „Patron Naszego Domu” oraz przypowieść o synu marnotrawnym. Nie zabrakło również na scenie najmłodszych. Goście – Siostry odwdzięczyły się dzieciom wielkimi brawami i oczywiście słodyczami. Tego nigdy nie za dużo.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny, za modlitwę i miło spędzony czas oraz. Niech będzie Bóg uwielbiony.


Przed Świętami Bożego Narodzenia

„Miłość niepojęta”, jak śpiewamy w kolędzie „z niebieskiego tronu się sprowadziła”… BÓG stał się Człowiekiem, aby człowiek mógł poczuć się SYNEM BOGA.

Dzięki tej tajemnicy, ukazanej w Bożym Miłosierdziu możemy z czułością, jak nam to podpowiada papież Franciszek „tulić się w ramiona Ojca”.

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, w dniu wspólnego Świętowania Wigilii przyjścia na świat Miłości niepojętej dzieci i pracowników, Nasz Dom odwiedzili lotnicy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego i obdarowali dzieci prezentami świątecznymi.

Upominki dla dzieci ufundowane zostały przez żołnierzy i pracowników wojska 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Dzięki zbiórce pieniędzy i przedmiotów dzieci mogły otrzymać drukarkę, prześcieradła, zabawki, słodycze, gry oraz ubrania. Wprowadzeniem do świętowania były zaprezentowane przez wychowanków Bożonarodzeniowe Jasełka.

Niech Maleńka Miłość – Boże Dzieciątko błogosławi wszystkim i udziela potrzebnych łask w codzienności, aby ta codzienność nie była szara w niej z nami jest zawsze Jezus Chrystus i Jego Matka.


Mikołaj 6 grudnia 2015 r.

W dniu św. Mikołaj pamiętał o nas. Paczki dla naszych wychowanków przygotowało Wojsko z Dęblina:

– Kadra Eskadry Śmigłowej 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego,
– Druga Kampania Podchorążych WSOSP
– Wojskowa Straż Pożarna

Jak co roku pamiętali o nas uczniowie wraz z Księdzem Katechetą i Dyrekcję z Liceum Ogólnokształcącego nr I im. W. Broniewskiego

Ksiądz Tomasz Radliński z uczniami z gimnazjum w Lublinie.

Darami obdarzali naszych wychowanków również osoby indywidualne.

Wszystkim w/w i nie wymienionym bardzo serdecznie dziękujemy za dary, za dobroć i otwartość serca, za umiejętność dzielenia się. Ogarniamy gorącą modlitwą i życzymy doświadczania miłości i życzliwość od innych, pomyślności i wszelkich łask Bożych w codziennym życiu.


Dom

Dokładamy wszelkich starań przy pomocy darczyńców – Caritas Polska, Renovabis, WFOŚIGW, Pan Ryszard Kogut, Pan Mariusz Tracz, Pan Krzysztof Grzywacz, by nasz dom był coraz ładniejszy i przytulniejszy tak wewnątrz jak i na zewnątrz.


Akcja – „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Akcja – „Pomóż dzieciom przetrwać zimę – 29 listopada 2015 r. – Jak co roku i również w tym Pani Agnieszka Lipa wraz ze Ochotniczą Strażą Pożarną w Siedliskach zorganizowała sztab akcji. Ludzie dobrego serca z Parafii Siedliska pospieszyli z pomocą i podzielili się tym czym mogli. Ok. godz. 15.00 wszystkie dary zostały przywiezione trzema strażackimi samochodami.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w tą akcję i za trud, którzy to zbierali dary i dostarczyli do nas.


16 listopada

Dnia 16 listopada 2015 r. imieniny Bł. Edmunda Bojanowskiego – Patrona „Naszego Domu”. Dla wychowanków i sióstr i wszystkich pracowników był to radosny dzień – uroczyste świętowanie Dnia Patrona.

Świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. Bp. Mieczysława Cisło i dwóch księży proboszczów z parafii krasnostawskich i ks. Prałata. Przedstawiciele społeczności placówki powitali ks. Biskupa i wszystkich zebranych i zaprosili do wspólnej modlitwy. Wychowankowie czynnie uczestniczyli w Mszy św. tj. służyli jako ministranci, czytali lekcję oraz modlitwę wiernych.

W uroczystości udział wzięli:

Starosta Krasnostawski – Janusz Szpak
Wicestarosta – Henryk Czerniej
Wójt Gminy Krasnystaw – Janusz Korczyński
Radny powiatu krasnostawskiego – Grzegorz Lipa
Dyrektor zespołu nr 4 w Małochwieju Dużym – Wiesław Bojarczuk
Władze Zgromadzenia Sióstr Prowincji Łódzkiej. W imieniu Matki Prowincjalnej była s. asystentka Anna Potręć wraz s. Ekonomką – Edytą Antosiewicz.

Z kaplicy wszyscy przeszli do Przedszkola Sióstr na część artystyczną przygotowaną przez siostry, wychowanków i wychowawców „Naszego Domu”. Przedstawiała ona przede wszystkim życie i działalność bł. Edmunda Bojanowskiego. Po części artystycznej Pan Starosta zabrał głos dziękując za pracę jaką wykonujemy, był pełen podziwy i wraz z Panem wicestarostą wręczyli prezent dla dzieci. Również s. Asystentka skierowała ciepłe słowa wdzięczności za to co zostało zrobione w placówce i że podejmujemy nowe wyzwania, by jak najlepiej służyć dzieciom i wypełniać swoją misję.

Uroczystości na Sali zakończyły się wręczeniem przez wychowanków drobne upominki z naszym Patronem.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad – szwedzki stół.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i uczczenie naszego wspaniałego Patrona.


Wakacje 2015

Nadeszły upragnione wakacje, czas odpoczynku od nauki szkolnej. Książki na półki czas wyjazdów, kolonii i wspólnych spotkań. Nie byłoby wyjazdów na kolonie gdyby nie nasi darczyńcy.

Dziękujemy:

– Caritas Lubelskiej za przyjęcie 18 dzieci na kolonie,
– Szanownemu Panu Ryszardowi Kogutowi – PKN Orlen w Krasnymstawie za wsparcie finansowe naszych kolonii
– 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie za pomoc w wyposażenie dzieci oraz wsparcie materialne naszego domu w: śpiwory, ręczniki, pościel, karimaty, rowery, deskorolki, środki czystości.

Wszystkim, życzliwość i otwartość na nasze potrzeby serdecznie dziękujemy. Życzymy wspaniałych wakacji, dobrego wypoczynku i słonecznej pogody.

41 Baza


Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Satysfakcja, wielka radość i gratulacje bo dwoje wychowanków otrzymało świadectwo z czerwonym paskiem. Jednemu z nich na zakończenie gimnazjum przyznano stypendium naukowe Urzędu Gminy w Krasnystawie.


Dzień dziecka

Dzień Dziecka – 01 czerwca, to dzień wspólnych zabaw, konkursów i niespodzianek. Oczywiście nie zabrakło różnych smakołyków: lodów, słodyczy, ciasta a na koniec jeszcze dyskoteka.
Wszystkiego najlepszego życzymy wszystkim dzieciom.


Nasz dom pieknieje…

Dziękujemy bardzo gorąco Caritas Polska, Renovabis, Siostrom Służebniczką NMP /Starowiejskim/ ze Stanów Zjednoczonych, FWOŚiGW

Caritas Polska  FWOŚiGW  Renovabis

To dzięki NIM w ostatnim czasie nasz dom coraz pięknieje tak wewnątrz jak i na zewnątrz, staje się coraz bardziej przyjazny domownikom i gościom.
Z otrzymanej pomocy finansowej wykonano ocieplenie jednego budynku, wymieniono dużo ilość okien, zakupiono nowe szafy, krzesła, wykładziny, wyremontowano aneks kuchenny, zakupiono zestaw mebli kuchennych, wymieniono na najstarszej grupie kilka drzwi do pokoi


MIkołajowe prezenty…

Dnia 12.12.2014 przybył do nas Mikołaj z Młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego ze Świdnika wraz z Panem Dyrektorem mgr Stanisławem Stefańczykiem i Panią Wicedyrektor Aneta Jagieła. Jak widać na zdjęciach prezenty ogromne, większe od dzieci i nie do uniesienia. Młodzież to wszystko tak pięknie zorganizowała wraz z tymi, którzy również byli zaangażowani przekazując swoje dary.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w zorganizowaniu tak wspaniałych paczek serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim „Mikołajom”, którzy spieszyli się by wychowankom naszych placówek sprawić radość i obdarować ich różnymi i wspaniałymi prezentami. I tak:

I i II Rok Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie
Dr Annie Kaczorowskiej – Antoniak i Agnieszce Antoniak NZOZ Browarna w Krasnymstawie
Firmie Usługowo – Handlowej – Panu Mariuszowi Traczowi

 

Pani Agnieszce Lipa  – Składamy serdeczne podziękowanie za zorganizowanie Sztabu Akcji POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2014, zebranie i przekazanie darów dla naszej placówki.
a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach Drugich za zaangażowanie w akcję POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2014


W dzień św. Mikołaja tj. 06.12.2014 r…

Przybyli do nas z darami i prezentami przedstawiciele Rady Parafialnej wraz z wikariuszami ks. Michałem i ks. Adamem z Parafii św. Franciszka w Krasnymstawie i z młodzieżą. Składamy serdeczne podziękowanie za zorganizowanie i przekazanie wspaniałych prezentów z okazji św. Mikołaja.


..”Św. Mikołaj nocą wędruje, co za radość będzie gdy do nas przybędzie”…

Dnia 05.12.2014 r. godzinach wieczornych do dzieci przybył wysłannik św. Mikołaja – Pan Marcin Miś, obecnie radny powiatu Krasnostawskiego, ze swoimi pomocnikami z Klubu Kibica Start Krasnystaw.

Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie i przekazanie wspaniałych upominków mikołajkowych.


Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2014r.

Wychowankowie Placówek w Tuligłowach, w tym dniu złożyli wyrazy wdzięczności  wszystkim wychowawcom i pracownikom. Z tej okazji przygotowali  również program artystyczny.

Tego dnia przybyli również do nas goście przedstawiciele  z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego z Dęblina. Oczywiście przyjechali do nas z darami, należy dodać – jak zawsze.

Za wspaniałe prezenty:  telewizor – plazma, laptop oraz słodycze składają serdeczne podziękowanie:   wychowankowie, wychowawcy i dyrekcja.


Wakacje 2014 r.

Obecne wakacje były bogate w różne wyjazdy naszych wychowanków. Większość dzieci dwukrotnie wyjeżdżało na wypoczynek. Oczywiście bez pomocy sponsorów i darczyńców nie byłoby to możliwe.

  • Wyjazd 2 dziewczynek do Niemiec na zaproszenie Pani Wessel  – dziękujemy Pani Beacie Ortyl i Pani Dyrektor Alicji Kwiatosz za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i pobyt w Niemczech.
  • Turnus rehabilitacyjny w Ustce – 7 dzieci specjalnej troski – dziękujemy PFRON  oraz TPD w Lublinie za dofinansowanie.
  • Kolonie nad Jeziorem Białym – 3 dzieci, z programy realizowanego przez PCPR w Krasnymstawie.
  • Ogromną niespodzianką był wyjazd 3 – dzieci był wyjazd do Medjugorie – dziękujemy Panu Remigiuszowi Tarczyńskiemu z Lublina.
  • Kolonie Caritas – Firlej – 10 wychowanków – dziękujemy Caritas w Lublinie za dofinansowanie koloni.
  • Kolonie w Kątach Rybackich – 2 dzieci
  • Kolonie w Milówce – 10 dzieci

Słowa wdzięczności kierujemy również do Pana Ryszarda Koguta właściciela PKN Orlen w Krasnymstawie za dofinansowanie koloni letnich.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, za pomoc i wparcie finansowe w zorganizowaniu koloni dla naszych wychowanków.


Dzień Dziecka 01.06.2014 r.  – festyn w Parafii Fajsławice.

Dzieci bardzo się cieszyły z atrakcji, z których mogły korzystać. Bardzo jesteśmy wdzięczni Ks. Proboszczowi Markowi Hawrylakowi i całej Radzie Parafialnej za zorganizowanie festynu  szczególnie dla nas i za wparcie finansowe, dzięki, którym mogłyśmy ulepszyć warunki bytowe naszych wychowanków.

Dzień Dziecka w naszym domu w Tuligłowach uświetniło nam wojsko – na rozkaz Dowódcy 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego PŁK PIL. DR INŻ. WALDEMAR GOŁĘBIOWSKI – przedstawiciele wojska przyjechali z ogromnymi balonami, wojskowym sprzętem oraz prezentem xboxem i słodyczami.


Święta Zmartwychwstania Pańskiego 2014r.

Próżna byłaby nasza wiara gdyby Chrystus nie zmartwychwstał …

Przygotowania do świętowania, pokarmy przygotowane do poświęcenia, odświętne ubrania i oczywiście najlepsze życzenia dla wszystkich.


Ferie zimowe 2014 r.,

Długo oczekiwany odpoczynek od nauki szkolnej. Nasi wychowankowie wyjeżdżali na bliższe i dalsze wycieczki.  Między innymi siedmioro dzieci było na zimowisku w Murzasichle w górach organizowane przez KRUS z niewielką dopłatą z naszej strony. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły poznać mały ale piękny zakątek naszej ojczyzny.


Spotkanie Wigilijne

Dnia 20.12.2013 r. w Naszym Domu im. E. Bojanowskiego gościliśmy:

Starostę Powiatu Krasnostawskiego Pana Janusza Szpaka
Wicestarostę Pana Henryka Czernieja
Dowódcę 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. dr inż. Waldemar Gołębiowski z Dęblina wraz z przedstawicielami żołnierzy i pracowników (św. Mikołajem i tygryskiem)
Darczyńców i dobroczyńców oraz Przyjaciół  naszych placówek.

Zaproszeni i obecni goście uczestniczyli wraz z Siostrami Służebniczkami, pracownikami i wychowankami w łamaniu się opłatkiem i spożyciem wspólnej wieczerzy wigilijnej. Wychowankowie w dowód wdzięczności przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe, które nadały całemu świętowaniu wspaniały, ciepły i rodzinny klimat.
Dziękujemy gościom za obecność jak również za prezenty i słodycze, które znalazły się pod choinką w dniu radosnego świętowania.


Wizyty Mikołajowe

Dnia 21.12.2013 r. w naszym domu gościliśmy Dyrektor Galerii Twierdza w Zamościu – Panią Joannę Wyrostek wraz z pracownikami i św. Mikołajem. Dziękujemy bardzo serdecznie za przygotowanie i wręczenie prezentów naszym wychowankom. Dziękujemy za okazaną nam życzliwość i dobroć serce i za obecność i prezenty, które sprawiły dzieciom radość i wywołały uśmiech na twarzy.

W dniu 20.12.2013rDowódca 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. dr inż. Waldemar GOŁĘBIOWSKI wraz z przedstawicielami kadry oraz pracowników wojska gościli w ”Naszym Domu”” im. E. Bojanowskiego w Tuligłowach.  Przedświąteczne odwiedziny u wychowanków placówki, którą objęli opieką to już tradycja. Delegacja 41. BLSz w towarzystwie wesołej ekipy Mikołajów i Geparda, obdarowała podopiecznych prezentami przygotowanymi dzięki hojności żołnierzy i pracowników wojska naszej Bazy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawienia tej mikołajkowej radości.

Dnia 7.12.2013 r. Nasz Dom w Tuligłowach odwiedził św. Mikołaj wraz z młodzieżą i Księdzem Tomaszem Radlińskim z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku.

Ach cóż to były za paczki – ogromne aż dzieci i młodzież nie mogła unieść.   Radości nie było końca, a młodzież pomagając w rozniesieniu paczek do pokoi miała okazję zapoznać się z warunkami i atmosferą panującą w naszym domu. Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom młodzieży i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania, spakowania i przekazania wspaniałych i ogromnych paczek.

Dnia 6.12.2013 kolejny już raz kibice i zawodnicy KKS Start 1944 Krasnystaw zorganizowali wizytę Św. Mikołaja w Naszym Domu im. E. Bojanowskiego w Tuligłowach. Dzięki ofiarności klientów supermarketu TESCO – gdzie zbierane były słodycze – powstały paczki dla każdego z dziecka.   Organizatorzy akcji bardzo serdecznie dziękują wszystkim , którzy okazali dobre serce i ofiarowali część swoich zakupów wolontariuszom pracującym w TESCO.

Dziękujemy bardzo serdecznie szczególnie Panu Marcinowi Miś i wszystkim kibicom i zawodnikom Klubu Start Krasnystaw. Mikołaj obiecał, że za rok znowu do dzieci przyjedzie.


Ksiądz Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik w domu w Tuligłowach.

W niedzielę 17 listopada 2013 r. w naszym domu było wielkie święto – gościł wśród nas Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik.
Okazji ku temu było kilka:
– urodziny -14. XI – Edmunda Bojanowskiego,
– imieniny – 16.XI
– ogłoszenie roku 2014 rokiem Edmunda Bojanowskiego – Założyciela Sióstr Służebniczek oraz Patrona Naszego Domu.

Ksiądz Arcybiskup przyjechał do nas o godz. 9.30. Przed domem zebrana nasza młodzież wraz z siostrami zakonnymi powitał bardzo serdecznie Zacnego Gościa. Następnie ksiądz Arcybiskup spotkał się z najmłodszymi wychowankami domu oraz z wychowawcami. Zwiedził pomieszczenia Placówki Rodzinnej im. s. Longiny Trudzińskiej oraz grupę usamodzielnienia.

O godz. 10.00 Ksiądz Arcybiskup przewodniczył uroczystej Eucharystii wraz z ks. Józefem Jargieło naszym Kapelanem, oraz przyjacielem naszego domu Proboszczem Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie – ks. Romanem Skowronem.

Wspólnie z dziećmi, młodzieżą, siostrami oraz uczęszczającymi do naszej kaplicy uczciliśmy naszego Patrona.

 

W czasie Mszy św. na dziękczynienie nasze wychowanki uwielbiły Pana Boga śpiewem i tańcem

 

Po zakończeniu Mszy św. wychowankowie naszych placówek zaprezentowali program artystyczny pt.: Rzecz o bł. Edmundzie Bojanowskim.


2014 rokiem błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

PLAKAT4 I

Podziękowania dla naszych sponsorów:

Fundacji Bankowej im. dr Mariana Kantona za przekazanie funduszy na zakup komputera.

Panu Ryszardowi Kogutowi za przekazanie komputera oraz przekazanie funduszy na potrzeby placówki.

Panu Piotrowi Jarzynie za przekazanie dwóch komputerów dla naszych wychowanków.

Prośba

  • Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi nam życzliwych o pomoc dla naszego domu i placówek w nim istniejących. Pragniemy w dalszym ciągu uzupełniać wyposażenie dla dzieci: biurka, szafy, krzesła.
  • Dla dzieci najmłodszych pragniemy w jednym pomieszczeniu zrobić suchy basen z piłeczkami.
  • Jednak najważniejszą rzeczą obecnie jest zabezpieczyć dach przed zimą ,bo gdy nazbiera się dużo śniegu woda przecieka do pokoi. Częściowo mamy już trochę środków ale to nie wystarczy. W minionym miesiącu zostały wymienione okna w pomieszczeniu do rekreacji – było to konieczne – częściowo zostały spłacone ale jeszcze nie wszystko.

Jeśli ktoś może wspomóc nas finansowo to bardzo prosimy.


Podsumowanie wakacji 2013.

Dzieci w wieku od 7-18 lat spędzały wakacje w różnych zakątkach naszej Ojczyzny.

Grupa szkolna wraz z trzema wychowawcami rozbili namioty w Krasnobrodzie. Wspaniały biwak.

Kilkanaścioro dzieci przebywało nad morzem w Kątach Rybackich.

Dwoje dzieci w Bieszczadach.

Siedmioro dzieci podziwiało bezmiar wód nad morzem w Kołobrzegu.

Rajd rowerowy po roztoczu.

Dwóch chłopców uczestniczyło w rowerowej pielgrzymce na Jasna Górę wraz z pielgrzymami z Krasnegostawu.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego by nasi wychowankowie mogli miło spędzić choć część wakacji.

Wakacje

Dzięki pomocy rożnym instytucją dzieci w wieku od 7 do 18 lat wyjadą na wakacje. Łącznie 27 dzieci a w  placówkach w Tuligłowach obecnie znajduje się 47 dzieci. Nad Jezioro Białe, nad morze do Kąt Rybackich oraz do Kołobrzegu.  Do niektórych  kolonii musimy  sami dopłacać.

Kolonie nad morzem dofinansował  Pan Ryszard Kogut PKN Orlen Krasnystaw za co bardzo jesteśmy mu wdzięczni.

Nadleśnictwo w Krasnymstawie przekazało darowiznę na doposażenie dzieci na kolonie. Również bardzo dziękujemy.


Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013 w naszym Domu

Dnia 27.06.2013 r. od godz. 16.00 w Naszym Domu odbyło się zakończenie roku szkolnego wraz z zabawą, konkursami, rozdaniem drobnych upominków oraz grilem (kiełbaska, skrzydełka) i różnym smakołykami.

Swoją obecnością zaszczycił nas zespół „Iskierki” z Krasnegostawu, z którym wspólnie śpiewaliśmy piosenki religijne i były wspaniałe tańce. Dzieciaki super się bawił, począwszy od tych najmniejszych.

Całej uroczystości towarzyszył  Marcin Terpiłowski z Siedlisk ze swoim profesjonalnym sprzętem. Na zakończenie odbyła się dyskoteka. Wszyscy wspaniale się bawili.


Dzień dziecka w Dęblinie

Dnia 05.06.2013 r. wychowankowie naszych placówek zostali zaproszeni przez 41 Bazę Lotnictwa Szkolnictwa z Dęblina na uroczyste obchody DNIA DZIECKA.

O godzinie 11.30 wychowankowie Naszego Domu w liczbie 25 i Placówki Rodzinnej w liczbie 6 wyruszyli wraz z trzema Siostrami Zakonnymi, trzema wychowawcami i Ks. Kapelanem na wycieczkę do Dęblina. W Dęblinie powitał nas główny organizator imprezy – Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego Płk pil. dr inż. Waldemar GOŁĘBIOWSKI.

I zaczęło się:

– spotkanie ze Strażą pożarną w Dęblinie
– wręczenie dzieciom koszulek i długopisów z logo straży pożarnej
– pierwsze zawody w straży z wodą
– wspaniały obiad w restauracji na osiedlu wojskowym
– darmowe karnety na watę cukrową i popcorn

Po obiedzie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez Dowódców – gen. bryg. pil.  Mariana JELENIEWSKIEGO oraz płk. pil. dr. inż. Waldemara GOŁĘBIOWSKIEGO, którzy rozpoczęli imprezę kierując do przybyłych dzieci życzenia z okazji ich święta.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji – koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina pod batutą kpt. Andrzeja Greszty, pokaz  Musztry Paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, akcja ratownicza przy udziale Wojskowej Straży Pożarnej oraz służby medycznej. Najmłodsi mogli zapoznać się pod okiem ratowników z zasadami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu pilotowi ewakuowanemu z płonącego samolotu.

Nie lada atrakcją okazało się tradycyjne zbieranie cukierków zrzuconych z samolotu. Dzieciaki mogły dodatkowo korzystać z trampoliny, eurobungy, dmuchanej zjeżdżalni itp.  Wychowankowie próbowali swoich sił pokonując wojskowy tor przeszkód, czy też uczestnicząc w zawodach strażackich. Za udział w konkurencjach można było otrzymać pamiątkowe dyplomy z podpisami Dowódcy 4. SLSz oraz Dowódcy 41.BLSz.

Na wystawie statycznej udostępnione zostały – samolot – Ts-11 „Biało-Czerwona Iskra”, śmigłowiec MI-2,  Wóz Strażacki oraz Karetka Pogotowia Każdy miał możliwość wejścia do kabiny i wczucia się w rolę pilota samolotu i śmigłowca, strażaka oraz kierowcy karetki.

Na amatorów mocnych wrażeń czekało stanowisko, gdzie można było strzelić z łuku lub rzucić miotaczem oszczepów. Choć pogoda próbowała pokrzyżować plany zabawa była wspaniała, dzieciaki doświadczyły dużo życzliwości i czuły się po prostu super. Zabawa była tak wspaniała, że żal było wyjeżdżać o czym świadczy późny powrót do domu bo o godz. 21.30.

Dziękujemy Pilotom i Podchorążym za wsparcie finansowe dla Naszego Domu. Dziękujemy bardzo serdecznie 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego za zaproszenie i zorganizowanie wspaniałej imprezy dla naszych wychowanków, za wszelkie przejawy życzliwość i wrażliwość serca na  nasze potrzeby.

NIE BYŁOBY TAKIEJ WSPANIAŁE IMPREZY GDYBY NIE NASI PRZEJACIELE – DOWÓDCA 41 BAZY LOTNICTWA SZKOLNEGO, PILOCI, KADRA I PRACOWNICY WOJSKA


Otwarcie nowej placówki.

Dnia 01.05.2013 r. w Tuligłowach została otwarta druga  placówka opiekuńczo – wychowawczą typu rodzinnego pod nazwą  – „Placówka Rodzinna im. św. Józefa” Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. NP.

Powstała ona  przy współpracy ze Starostem Powiatowym w Krasnymstawie oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie i została wpisana w Rejestr placówek opiekuńczo – wychowawczych Wojewody Lubelskiego otrzymując zezwolenie na funkcjonowanie na czas nieokreślony.


Wycieczka do Bałtowa

Dnia 2.05.2013 r. grupa dzieci w liczbie 25 wraz z s. Katarzyną P. Agnieszką i P. Andrzejem byli na wycieczce w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.
Dziękujemy Panu Ryszardowi Kogutowi z Krasnegostawu za sponsorowanie wycieczki


Ferie w Warszawie w dniach od 11-15.02.2013 r.

Zwiedzanie Stolicy, Katedry, Zamku Królewskiego, wycieczka do Grobu Nieznanego Żołnierza

 

Wielką radością dla dzieciaków było zwiedzanie Stadionu Narodowego.

 

Środa popielcowa – wyjazd do Niepokalanowa oddalonego ok. godziny drogi od Warszawy, założonego przez św. Maksymiliana Marii Kolbego. Przeżywaliśmy Misterium Męki Pańskiej oraz zwiedzaliśmy muzeum poświęcone św. Maksymilianowi, a potem szeroką autostradą wróciliśmy do Warszawy.

 

Spotkanie z Siostrami w Domu Dziecka w Chotomowie oraz Panem Prezydentem Legionowa. Nasi wychowankowie zwiedziły dom dziecka, spotkały się z dziećmi, a następnie wraz z siostrami i Panem prezydentem zjedliśmy wspaniały obiad.  Po obiedzie Pan Prezydent zaprosiły naszych wychowanków na lodowisko, z którego chętnie skorzystały. Na tym nie koniec atrakcji. Gościnność Pana Prezydenta okazała się o wiele większa niż myśleliśmy. Zaprosił nas do Urzędu Miasta w Legionowie na wspaniałą, ogromną pizze. Oprowadził po urzędzie, opowiedział historię Miasta o osiągnięciach i rozwoju i wyprawił nas na drogę.

 

Nasz wyjazd i pobyt w Warszawie nie byłby możliwy bez naszych sponsorów. Bardzo serdecznie i gorąco dziękujemy:

OO. Franciszkanom Konwentualnym w Warszawie ul. Zakroczymska 1, za zakwaterowanie, wspaniałe i smaczne wyżywienie, miłą i życzliwą atmosferę i odpowiednią przestrzeń dla naszego wypoczynku.

Dziękujemy Panu Ryszardowi Kogutowi z Krasnegostawu za sponsorowanie przejazdu oraz ofiarę „na małe co nieco” w czasie pobytu.

Dziękujemy Siostrom Służebniczkom w Chotomowie za gościnę i dary.

Dziękujemy Panu Prezydentowi Legionowa – Romanowi Smogorzewskiemu za sponsorowanie naszego pobytu w czasie ferii oraz za upominki jakie dzieciaki otrzymały.

Wszystkim sponsorom jesteśmy bardzo wdzięczni i zapewniamy o naszej pamięci i modlitwie i życzymy wszystkiego co najlepsze.


Dnia 20 grudnia

O godz. 16.00 w „Naszym Domu”  zasiedliśmy wspólnie z dziećmi,  pracownikami oraz zaproszonymi gośćmi – sponsorami – do wieczerzy wigilijnej. Świętowanie rozpoczęły Jasełka w  wykonaniu naszych wychowanków i pracowników, które wprowadziły nas w atmosferę Bożego Narodzenia, następnie po odczytaniu fragmentu Pisma św. i modlitwie połamaliśmy się opłatkiem  składając sobie najserdeczniejsze życzenia przede wszystkim by Nowonarodzony Jezus mieszkał między nami i nam wszystkim błogosławił. Po życzenia zasiedliśmy do stołów by nieco się posilić i wspólnie pokolędować.

Goście, którzy skorzystali z naszego zaproszenia przynieśli ze sobą różne prezenty pod choinkę dla dzieci i naszej młodzieży: słodycze, owoce, ofiary oraz projektor od 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.


Dnia 8 grudnia 2012 r.

Nasz Dom w Tuligłowach odwiedzili:
Pan DYREKTOR I LICEUM mgr Stanisław Stefańczyk
Pani WICEDYREKTOR I LICEUM mgr Aneta Jagieła
Ks. Tomasz Radliński wraz z osobami towarzyszącymi oraz z przedstawicielami młodzieży z I LO w Świdniku.
Dzieci otrzymały od gości wspaniałe i obfite prezenty. Radość dzieci była wielka, uśmiech gościł na twarzy każdego dziecka. Paczki zawierały: słodycze, środki czystości, obuwie, odzież itp. rzeczy.
Dyrekcja „Naszego Domu” wraz z wychowankami bardzo serdecznie dziękuje I Liceum Ogólnokształcącemu w Świdniku i wszystkim, którzy uczestniczyli w  zorganizowaniu Akcji „Mikołajkowa Paczka”.


MIkołajki w „Naszym Domu

W dniu 06.12.2012r. Dowódca 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. dr inż. Waldemar GOŁĘBIOWSKI wraz ze Świętym Mikołajem oraz Garnizonową Orkiestrą Wojskową z Dęblina odwiedził dzieci w „Naszym Domu” w Tuligłowach.  Chcąc spełnić dziecięce marzenia wychowanków „Naszego Domu”  prowadzonego przez Siostry Służebniczki, kadra i pracownicy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego włączyli się w akcję przygotowania prezentów mikołajkowych, którymi zostały obdarowane dzieci.

Wspólnie spędzony czas uprzyjemniła Garnizonowa Orkiestra Wojskowa pod batuta kpt. Andrzeja Greszty, która nie tylko zagrała dla dzieci, ale także przygotowała konkursy z nagrodami. Radość z otrzymanych prezentów oraz wizyty gości była ogromna. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość dzieciakom.

Posłańcami św Mikołaja zostali tez tego dnia przedstawiciele służb mundurowych z Krasnegostawu, tj. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Aresztu Śledczego, Nadleśnictwa Krasnystaw oraz przedstawiciele związków zawodowych tych służb odwiedzili dzieci z placówki w Tuligłowach w celu przekazania mikołajkowych prezentów.

Paczki ze słodyczami przekazane przez Świętego Mikołaja otrzymali podopieczni placówki „Nasz Dom” Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP w Tuligłowach. Paczki zostały zakupione ze składek funkcjonariuszy poszczególnych służb mundurowych oraz przedstawicieli związków zawodowych.

W godzinach wieczornych naszych wychowanków odwiedził św. Mikołaj w osobie P. Marcina Misia wraz z  przedstawicielami kibiców Start Krasnystaw. Mikołaj przyniósł dzieciom paczki ze słodyczami i zabawkami. Dzieci cieszyły się ze spotkania z Mikołajem i otrzymanych pod Niego podarunków.

Wychowankowie odwdzięczyli się darczyńcom wręczając przedstawicielom poszczególnych służb mundurowych własnoręcznie wykonane symboliczne bożonarodzeniowe szopki oraz choinki.

Dyrekcja wraz z wychowankami serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom i organizatorom mikołajkowych atrakcji.


Pomóż dzieciom przetrwać zimę

Dnia 02.12.2012 r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” sztab nr 408/2012 przy Zespole Szkół w Siedliskach Drugich zorganizował zbiórkę w parafii Siedliska Drugie. Koordynatorami akcji były: P. Agnieszka Lipa, P. Agnieszka Krzykała i P. Beata Michalak. W akcje włączyły się Ochotnicza Straż Pożarna i młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich. Placówka „Nasz Dom” została obdarowana ziemiopłodami oraz żywnością długoterminową isłodyczami. Dyrekcja Naszego Domu wraz z wychowankami wyraża wdzięczność i serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom akcji.


Zabawa Andrzejkowa

Dnia 29.11.2012 r. w naszym domu odbyła się zabawa andrzejkowa.  Za muzykę odpowiedzialny był Marcin z II kl. L.O. im. Kamila Cypriana Norwida w Krasnymstawie. Przyjechał do nas z całą swoją aparaturą oraz ze swoja mamą P. Agatą. W zabawie uczestniczyli również uczniowie wraz z P. nauczycielką ze szkoły L. O. im. Kamila Cypriana Norwida.

Zabawa sprawiała dzieciom wiele radości. Wszystkie dzieci , wychowawcy i siostry zakonne  chętnie w niej brały udział. Nie zabrakło również zabaw w formie wróżb i konkursów. Śmiech było co niemiara. Oczywiście nie zabrakło słodkości i wspólnego poczęstunku.

Zabawa zakończyła się podziękowaniami za wspólnie radośnie spędzony czas.


Drogi Święty Mikołaju….

Gdybyś przejeżdżał gdzieś w pobliżu „Naszego Domu” w osobie swojej lub ziemskiego swojego pomocnika… to zwróć prosimy uwagę na takie oto potrzeby nasze…

Odzież typu: dresy, bluzy dresowe, piżamy, klapki, adidasy – rozmary od 26 do 41
Środki czystości,
Słodycze, napoje
może jakieś meble, stoły, krzesła do jadalni….

Dziękujemy Ci z całego serca….


Imieniny naszego Patrona – Edmunda Bojanowskiego

Dnia 19.11.2012r. „Naszym Domu” wspólnie świętowaliśmy urodziny i imieniny naszego Patrona – Edmunda Bojanowskiego. Edmund staną pośród naszej wspólnoty z darem słodki pierniczków oraz książkami – „Rekolekcje z Edmundem Bojanowskim”. Edmund przedstawił się podczas wywiadu prowadzonego przez jedną z wychowanek. Następnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o jego życiu i działalności. Odbył się on w dwóch grupach: wśród pracowników i wychowanków. Oczywiście wyniki konkursu były rewelacyjne – pięknie znamy swojego Patrona. Atmosfera wieczoru była rodzinna, ciepła, po prostu wspaniała, stoły pięknie nakryte oczywiście nie zabrakło na nich świec. Świętowanie zostało zakończone wspólną kolacją i modlitwą dziękczynną.